Câți bani câștigă angajații din Primăria Capitalei. Declarațiile făcute de Bujduveanu: „Avem cele mai mari salarii în administrația publică locală”

Stelian Bujduveanu, edilul interimar al Capitalei susține că angajații Primăriei au cele mai ridicate salarii din administrația publică locală. Conform acestuia, un director încasează lunar suma de 13.000 de lei net, viceprimarul 18.000 de lei, în timp ce salariul primarului interimar se ridică la suma de 19.000 de euro. „Salariile variază. Avem cele mai mari […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit