Anunț important pentru șoferi! Ce se întâmplă cu numerele de înmatriculare de la 17 septembrie 2025

Șoferii vor întâmpina schimbări legate de plăcuțele de înmatriculare începând cu data de 17 septembrie. Ministerul Afacerilor Interne a adoptat Ordinul MAI 132/2025, prin care își propune să modernizeze și să digitalizeze procesul de obținere a numerelor, simplificând astfel procedurile și reducând timpul petrecut la ghișee. Noile reguli vor fi aplicate în cazul tuturor tipurilor […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit