Locuitorii județului nostru primesc apă potabilizată din două surse: Colibița și Someșul Mare. Dar în timp există riscul să rămânem fără. ”Da, există un risc. Pentru că din datele pe care le avem, sursele de apă scad!” a declarat Andrei Kozuk, directorul Aquabis Bistrița. Compania Aquabis Bistrița distribuie apă în 44 de UAT-uri din județ, […] The post Directorul Aquabis: Există riscul să rămânem fără apă, chiar dacă avem Colibița și Someșul appeared first on Bistriteanul - Afla primul.
Directorul Aquabis: Există riscul să rămânem fără apă, chiar dacă avem Colibița și Someșul
- de Bistriteanul
- 2025/09/28 14:10
