PROGRAM campanie gratuită de colectare a deșeurilor periculoase în Bistrița-Năsăud

În perioada 29 sept. – 04 oct. 2025 ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud în parteneriat cu SUPERCOM SA organizează campania gratuită de colectare a deșeurilor periculoase generate de populație. Campania se va desfășura în toate localitățile din județul Bistrița-Năsăud. În categoria deșeurilor periculoase generate de populație intră: recipientele de vopsele, agenți de curățare, solvenți, lacuri, insecticide, emulsii […] The post PROGRAM campanie gratuită de colectare a deșeurilor periculoase în Bistrița-Năsăud appeared first on Bistriteanul - Afla primul.


Citește articolul complet pe Bistriteanul

Alte știri din Bistriteanul