Alimentele și canicula, rețeta pericolului!

 DSVSA Dâmbovița trage un semnal de alarmă Odată cu creșterea temperaturilor, apar și riscurile serioase legate de siguranța alimentelor. Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Dâmbovița atrage atenția asupra măsurilor care trebuie respectate, atât de consumatori, cât și de comercianți, pentru a preveni apariția toxiinfecțiilor alimentare.  Ce trebuie să știe consumatorii  Reguli stricte pentru comercianți  În sezonul […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita