PSD Timişoara sărbătoreşte 1 Mai cu cântec, joc şi voie bună

PSD Timișoara anunţă că sărbătorește 1 Mai, Ziua Internațională a Muncii, alături de membri și simpatizanți, la Muzeul Satului Bănățean.   „Sărbătoarea internațională o vom marca în aer liber, cu un program artistic specific bănățean ce se va desfășura pe scena muzeului, între orele 11.30-14.30, cu participarea formațiilor de dansuri populare Mlădițe Bănățene, Flori Bănățene și Juniorii Banatului, precum și Ansamblul Profesionist Banatul alături de: Carmen Popovici Dumbravă, Carmen Biruescu, Ramona Ilieș Drăgan, Georgiana și Dan Necșa”, anunţă PSD Timiş printr-un comunicat de presă. Reprezentanţii PSD Timiş spun că la eveniment vor fi prezenți și comercianți care vor avea spre... The post PSD Timişoara sărbătoreşte 1 Mai cu cântec, joc şi voie bună first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis