Lucian Vărşăndan a primit Insigna de Aur din partea Forumului Democrat al Germanilor din Banat

Fostul director al Teatrului German de Stat din Timişoara, Lucian Vărşăndan, a primit cea mai înaltă distincţie a Forumului Democrat al Germanilor din Banat.   Forumul Democrat al Germanilor din Banat a organizat o adunare a reprezentanţilor care a avut drept scop nu doar prezentarea bilanţului anual, ci şi alegerea noului consiliu director şi al preşedintelui. Noul preşedinte a fost ales Johann Fernbach, iar vicepreşedinţi, Dagmar Şiclovan, Erwin Josef Ţigla şi Michael Szellner. Cu această ocazie, lui Lucian Vărşăndan i-a fost decernată Insigna de Aur al Forumului Democrat al Germanilor din Banat, cea mai înaltă distincţie a organizaţiei, pentru întreaga... The post Lucian Vărşăndan a primit Insigna de Aur din partea Forumului Democrat al Germanilor din Banat first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis