Nicolae Robu: „Timișorenii știu să facă uz de dreptul lor democratic de a protesta”

Primarul Timişoarei, Nicolae Robu, se declară mândru de oraş şi de timişoreni, după protestele paşnice de zilele trecute: „Nu am avut deloc emoții că în Timișoara ar putea avea loc incidente la aceste proteste.”   Primarul Timişoarei, Nicolae Robu, spune că, deşi este în concediu, a urmărit cu atenție ce se întâmplă acasă, şi în Timișoara, și în ţară, mai ales „evenimentul verii”, protestele anti PSD-ALDE. „Nu am avut deloc emoții că în Timișoara ar putea avea loc incidente la aceste proteste. Pentru că îmi cunosc concitadinii și cunosc și forțele de ordine din Timișoara, pe liderii lor, mai precis.... The post Nicolae Robu: „Timișorenii știu să facă uz de dreptul lor democratic de a protesta” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis