A fost făcută recepţia celulei 2 a Depozitului de deşeuri nepericuloase Ghizela. Investiţia se ridică la peste 13 milioane de lei. Lucrările celulei 2 a Depozitului de deşeuri nepericuloase Ghizela fac parte din proiectul numit Sistem integrat de management al deșeurilor din județul Timiș, al cărui obiectiv principal este dezvoltarea în timp de soluții ecologice pentru depozitarea deșeurilor în Timiș. Până acum, în cadrul acestui proiect, au fost realizate Depozitul de deșeuri nepericuloase de la Ghizela, Stația de transfer Timișoara, centrele de colectare de la Făget, Jimbolia și Deta și au fost închise şase depozite neconforme urbane, la Parța,... The post A fost inaugurat Depozitul de deşeuri nepericuloase de la Ghizela first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
