În Piaţa Victoriei, din Timişoara, s-au adunat, în această seară, peste 2.000 de persoane pentru a protesta faţă de Guvernul PSD, alături de românii din Diaspora, care participă la mitingul din Bucureşti. Oamenii, adunați în centrul Timișoarei, spun că au ieşit la protest pașnic pentru susţinerea mitingului Diasporei, din Piaţa Victoriei, din București. „Haideți să le transmitem un mesaj de susținere și să ne facem încă o dată vocea auzită. Suntem cetățeni ai acestei țări, suntem Timișoara și nu ne dorim un viitor condus de infractori”, au spus protestarii. Purtând steaguri tricolore și pancarte cu mesaje antiguvernamentale, mulțimea scandează lozinci... The post Timișoara, în stradă, pentru susţinerea mitingului din Bucureşti first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
