Mihai Șora a revenit la Timișoara, „cu secolul în spate, să planteze o girafă”

Azi, Casa Artelor, din Timișoara, este organizată o întâlnire cu filosoful și eseistul Mihai Șora, urmată de proiecția unui film despre viața acestuia, realizat de Luiza Șora.   „Dragi prieteni, surse apropiate susțin că duminică, 21 octombrie 2018, începând cu ora 18, voi purta această cămașă roșie. La Casa Artelor din TimiȘORA. Va fi o linie și va fi un punct și totul va fi viu”, a scris filosoful Mihai Șora pe pagina sa de Facebook. Evenimentul, intitulat Madtalks&movies: Mihai Șora&Luiza Șora, organizat de Asociația Culturală Contrasens și moderat de Marcel Tolcea, va avea loc de la ora 18, la Casa... The post Mihai Șora a revenit la Timișoara, „cu secolul în spate, să planteze o girafă” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis