Întâlnire la Bruxelles a absolvenţilor Universităţii de Vest din Timişoara

Demersurile de coagulare a comunității de alumni a Universității de Vest din Timișoara au cunoscut o nouă etapă, internațională, printr-o întâlnire a reprezentanților instituției cu absolvenții săi care lucrează în Bruxelles, cea de-a doua din ultimii ani. Astfel, UVT este consecventă în dezvoltarea activității sale de peste graniță, prin atragerea de noi forțe, care să-i sprijine demersurile de la nivel european.   La întâlnirea organizată în cadrul Parlamentului European au fost prezente peste 30 de persoane. Scopul a fost de a coagula absolvenții Universităţii de Vest din Timişoara într-o comunitate puternică, de a crea și a face cunoscute diverse oportunități... The post Întâlnire la Bruxelles a absolvenţilor Universităţii de Vest din Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis