Medic de la Spitalul Militar Timişoara, arestat pentru luare de mită

Tribunalul Timiş a emis mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile pe numele unui medic al Spitalului Militar Timişoara, acuzat de DNA Timişoara de luare de mită.   Procurorii DNA Timişoara propuseseră arestarea preventivă a medicului Eugen Silviu Poşiar, şefului Secţiei Medicină Internă, din cadrul Spitalului Militar Timişoara , pentru două fapte de luare de mită şi două de trafic de influenţă. Astăzi, medicul a fost prezentat judecătorilor Tribunalului Timiş, care au dispus arestarea lui pentru 30 de zile. Potrivit DNA, din noiembrie 2016, mai multe cadre ale Penitenciarului Arad s-au pensionat medical, ilegal. În schimbul unor sume de... The post Medic de la Spitalul Militar Timişoara, arestat pentru luare de mită first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis