Proiectul de lege privind interzicerea radarelor a revenit în Parlament „într-o formă oribilă care face practic imposibilă aplicarea Codului Rutier în ce privește viteza”, declară deputatul USR Cătălin Drulă. După promulgare, va fi liber la călcat pedala. Deși inițial proiectul fusese respins în Comisia de Transporturi, „se pare că s-au dus negocieri și de data asta a fost votat în comisiile reunite de toate partidele politice în afară de USR”, scrie pe pagina sa de socializare Cătălin Drulă, deputat USR de Timiş. Acesta afirmă că, în actuala formă, proiectul conţine prevederi mult mai rele şi aminteşte câteva dintre acestea.... The post Deputatul USR Cătălin Drulă atenţionează: „Va fi liber la călcat pedala de acceleraţie” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
