Primarul social-democrat al localităţii Jebel şi vicepreşedinte al PSD Timiş, Sabin Bociu, spune că ar fi necesar ca Dragnea să plece de la conducerea partidului şi a ţării, după cea de a doua condamnare. “Sunt membru al Partidului Social-Democrat de 20 de ani, cred în valorile stângii, dar nu mă alătur grupului de sinucigași politici și dezavuez deciziile CExN! Trăiesc cu speranța că sunt mulți colegi ce gândesc la fel ca mine și că PSD va realiza că Liviu Dragnea trebuie să plece de la conducerea partidului și a țării, iar PSD, în plenitudinea sa, să se apropie din... The post Vicepreşedinte PSD Timiş: “Liviu Dragnea trebuie să plece de la conducerea partidului și a țării” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
