Stagiunea 2017-2018 a Teatrului German de Stat Timișoara se încheie cu un spectacol semnat de Radu Afrim, „Fetița din bolul peștelui auriu”, piesă scrisă de dramaturgul canadian Morris Panych, unul dintre cele mai importante nume ale teatrului contemporan. Ultimele reprezentaţii ale spectacolului Fetița din bolul peștelui auriu, ale cărui decoruri și costume sunt produse de Dragoș Buhagiar, sunt planificate în zilele de 29 și 30 iunie, de la ora 19.30, anunţă reprezentanţii Teatrului German de Stat Timișoara. Spectacolul – apreciat în critică drept unul „de o frumusețe perfectă“ – istorisește un fragment din destinul lui Iris, o fetiță... The post „Fetița din bolul peștelui auriu” încheie stagiunea la Teatrul German de Stat Timișoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
