România, patru medalii la Campionatele Europene de Tenis de Masă (Sport)

       Delegația României prezentă la Campionatele Europene de Tenis de Masă de la Budapesta a obținut patru medalii, una de aur și trei de bronz.       Vineri, Daniela Dodean Monteiro a obținut aurul în proba de dublu mixt, alături de soțul său, portughezul Joao Monteiro, după ce au învins în finală perechea suedeză Mattias Karlsson/Matilda Ekholm, cu scorul de 3-2 (5-11, 10-12, 11-5, 11-6, 14-12).      În aceeași probă, Ovidiu...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau