Monica Niculescu a câştigat turneul de la Luxemburg, dar a pierdut finala de dublu alături de Patricia Ţig (Sport)

Jucătoarea de tenis Monica Niculescu (locul 51 în clasamentul mondial) a câştigat, sâmbătă, turneul de la Luxemburg, disputat în sală, după ce a trecut în finală de sportiva cehă Petra Kvitova (poziţia 11 WTA), scor 6-4, 6-0.   Partida a durat o oră şi nouă minute. Niculescu a avut un procentaj excelent al primului serviciu, 86%, câştigând 73% dintre aceste puncte. Românca a dominat categoric meciul şi şi-a pierdut o singură dată serviciul, la scorul de 4-0 în primul set. Kvitova, principala favorită...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau