”Că a fost greu, că a fost ușor, acum nu mai contează”. Sunt cuvintele managerului de la Spitalul Județean, Corneliu Mihai, vis a vis de deschiderea compartimentului de neurochirurgie de la Botoșani, o premieră pentru sistemul medical local. După un an de zile de eforturi comune susținute asiduu, acest compartiment a devenit funcțional și a fost inaugurat vineri, 27 mai 2016.
Un pas în civilizația medicală : Neurochirurgia a prins contur la Botoșani, inaugurare cu oficialități și medici ieșeni – GALERIE FOTO
- de Botosaneanul
- 2016/05/27 00:00
