Seara de 26 septembrie a fost una cu totul specială la Complexul Muzeal Bistrița-Năsăud. La ora 20:00, în cadrul evenimentului “Noaptea Cercetătorilor Europeni”, a avut loc aprinderea luminițelor unui pod simbolic, o reinterpretare a celebrei lucrări a inginerului Anghel Saligny – Podul de la Cernavodă. La realizarea acestui moment artistic și educativ au contribuit elevi […] The post “Urmașii lui Anghel Saligny” – elevii bistrițeni au readus la viață Podul de la Cernavodă construit acum 130 de ani appeared first on Bistriteanul - Afla primul.
“Urmașii lui Anghel Saligny” – elevii bistrițeni au readus la viață Podul de la Cernavodă construit acum 130 de ani
- de Bistriteanul
- 2025/09/27 08:11
