Jandarmeria Dâmbovița va avea energie verde 

Inspectoratul de Jandarmi Județean Dâmbovița face un pas important către un viitor sustenabil, prin lansarea proiectului „Parc panouri fotovoltaice PI 155 kW la imobilul 45-340”, derulat la sediul instituției din municipiul Târgoviște. Proiectul beneficiază de o finanțare 100% nerambursabilă prin Fondul pentru Modernizare, în cadrul apelului dedicat entităților publice pentru dezvoltarea de capacități de producere a energiei din […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita