Creșterea TVA-ului afectează planurile de independență energetică ale românilor

Românii care și-au propus să devină prosumatori, producând și consumând propria energie verde, se confruntă cu noi provocări. Guvernul a decis majorarea TVA-ului de la 9% la 21% pentru livrarea și instalarea panourilor fotovoltaice, precum și pentru achiziția bateriilor de stocare a energiei. Această măsură, care descurajează accesul la soluții energetice sustenabile, vine într-un moment […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita