Caniculă în Dâmbovița, temperaturi de până la 37°C și risc crescut de secetă

Un nou val de caniculă afectează județul Dâmbovița, începând cu această săptămână, pe fondul unui context meteorologic extrem la nivel național. Temperaturile ridicate și lipsa precipitațiilor adâncesc seceta în zonele agricole și cresc riscurile pentru sănătatea populației. Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie (ANM), vremea va fi caniculară în cea mai mare parte a țării, în […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita