Hackerville, noul serial co-produs de HBO Europe, a avut premiera naţională în oraşul în care a fost filmat, adică la Timişoara. Proiecția filmului, care a avut loc în Aula Magna a Universității de Vest Timișoara, a beneficiat de o introducere făcută de Irina Margareta Nistor, prezență iconică a scenei filmului din România, care s-a declarat încântată de faptul că Timișoara a fost orașul ales pentru această nouă producție HBO Europe. La Timişoara au fost proiectate primele două episoade ale serialului Hackerville, în prezența unei audiențe de aproape 500 de persoane, din care n-au lipsit o parte importantă din echipa... The post Timişoara a găzduit premiera naţională a serialului HBO Europe „Hackerville” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
