Astăzi au fost inaugurate, înainte de termenul impus în contract, lucrările realizate la pasajul subteran Popa Şapcă, lărgit la şase benzi şi la cele trei străzi adiacente: Popa Şapcă, Aristide Demetriade şi Antenei. Pasajul trece subteran pe sub o linie de cale ferată şi asigură legătura rutieră între strada Popa Şapcă şi b-dul Antenei. Are şase benzi de circulaţie, două benzi spre strada Popa Şapcă şi una pentru viraj la dreapta de pe strada Demetriade, două benzi spre b-dul Antenei şi una pentru viraj la dreapta pe strada Demetriade. Gabaritul pe verticală este de 4,40 m, iar lăţimea, după... The post S-a deschis circulaţia prin pasajul Popa Şapcă first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
