Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat azi, la Timişoara, că prin solicitarea de desecretizare a Memorandumului privind mutarea Ambasadei României de la Tel Aviv la Ierusalim liderul PSD, Liviu Dragnea, se auto-acuză. „Liviu Dragnea a cerut joi desecretizarea Memorandumului. Înseamnă că recunoaşte că Memorandumul era secret şi faptul că el ştia că este secret. Prin această cerere de desecretizare, domnul Dragnea recunoaşte că a făcut public conţinutul unui memorandum despre care ştia că avea caracter secret. O asemenea auto-acuzare, auto-incriminare, nu am întâlnit”, a afirmat, potrivit Agerpres, președintele PNL, Ludovic Orban, într-o conferinţă de presă la Timișoara, azi. Liderul... The post Ludovic Orban, la Timișoara: „Prin solicitarea privind desecretizarea Memorandumului, Liviu Dragnea se auto-acuză” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Ludovic Orban, la Timișoara: „Prin solicitarea privind desecretizarea Memorandumului, Liviu Dragnea se auto-acuză”
- de Timpolis
- 2018/05/25 18:50
