Trei asociaţii din Timişoara, care sprijină bolnavii de cancer în lupta lor cu această cruntă maladie, organizează o expoziție caritabilă. Expoziția caritabilă Prin artă, luptăm împotriva cancerului va avea loc marți, 4 decembrie, începând cu ora 18, în sala de concerte a Colegiului Național de Artă „Ion Vidu”, din Timișoara. Expoziția va fi prefațată de un concert caritabil susținut de elevi și profesori ai acestui liceu. Obiectele scoase la vânzare în cadrul expoziției au fost realizate de persoane diagnosticate cu cancer, în timpul ședințelor de terapie prin artă. „Veți avea astfel ocazia de a achiziționa cadouri de Crăciun pentru... The post Luptă împotriva cancerului, prin artă first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
