În preajma comemorării a 29 de ani de la Revoluţia din Decembrie 1989, Institutul de Investigare a Crimelor Comunismului şi Memoria Exilului Românesc şi Primăria Timişoara organizează, la Timişoara, expoziţia foto-documentară Comunismul în România. Vernisajul expoziţiei va avea loc joi, 29 noiembrie, între orele 12 – 14, la Bastionul Maria Theresia, aceasta rămânând apoi deschisă până în decembrie 2019. La vernisaj vor avea intervenţii reprezentanţi ai Primăriei Timişoara, ai Universităţii de Vest, ai Societăţii Timişoara şi ai Memorialului Revoluţiei. În cadrul evenimentului va avea loc şi dezbaterea Cât comunism mai avem?, la care vor participa Ovidiu Ganț, deputat din... The post Comunismul în România, în imagini first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
