Expoziție de fotografie „Memento mori”

După ani de decantare, prima expoziție de fotografie a Grupului „Memento mori” apare pe simeze.   Grupul „Memento mori” s-a format în urmă cu cinci ani pe Facebook, la inițiativa lui Silviu Gheție, care a inventariat tot ce ține de tema morții în fotografia românească actuală. Afișul expoziţiei include nume consacrate ale fotografiei românești, dar și tineri: Ionuț Alexa, Vlad Bâscă, Alexandru Dragoș, Vasile Dorolți, Silviu Gheție, Patricia Hilbert, Ciprian Hord, Alex Mara, Oliver Merce, Cornel Pufan, Radu Taloș, Oleg Tishkovets, Remus Țiplea, René Triebl și Lucian Zamfir. Prin prezența pe afiș a lui René Triebl (Austria) și Oleg Tishkovets... The post Expoziție de fotografie „Memento mori” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis