Deputatul PNL Pavel Popescu se declară dezamăgit de lipsa de interes a Guvernului de a accelera procesul de digitalizare în țara noastră, iar asta aduce cu sine deservicii economiei României. „România are cea mai mică rată de digitalizare, în comparație cu restul statelor europene. Din această cauză mediul de afaceri are de pierdut, pentru că nu pot profita de oportunitățile aduse de digitalizare pentru a-și crește profiturile. Digitalizarea este motorul unei economii sănătoase în întreaga Uniune Europeană, iar țara noastră rămâne în urmă”, atrage atenția PNL de Timiş Pavel Popescu, secretar al Comisiei pentru tehnologia informaţiei şi comunicaţiilor, din... The post Deputat PNL Pavel Popescu: „Lipsa de interes a Guvernului în implementarea procesului digitalizării aduce deservicii economiei României” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Deputat PNL Pavel Popescu: „Lipsa de interes a Guvernului în implementarea procesului digitalizării aduce deservicii economiei României”
- de Timpolis
- 2018/06/22 07:52
