În jur de 1500 de persoane au ieşit în stradă, la Timişoara, să protesteze faţă de modificările aduse de majoritatea parlamentară PSD-ALDE Codului de Procedură Penală. Protestatarii s-au adunat miercuri seara, în Piaţa Victoriei, cu pancarte, cu steaguri – al României şi al Uniunii Europene–, cu tobe şi vuvuzele, scandând „Justiţie, nu corupţie”, „Legea-i lege pentru toţi, nu e lege pentru hoţi”, „DNA să vină să vă ia”, „Să vă fie frică, ţara se ridică!”, „Parlament penal, marş la tribunal!”, „Aţi reuşit, ne-aţi unit”, „Jos Tăriceanu, Dragnea şi Dorneanu”, „Hoţii, hoţii”, „PSD, ciuma roşie”. În piaţă a fost adus şi... The post Sute de persoane au cerut, la Timişoara, „Stop joc, penalilor!” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
