Două legende ale scenei româneşti, Ion Caramitru și Horațiu Mălăele, revin la Timișoara cu un spectacol de colecție, Caramitru-Mălăele, câte-n lună și-n stele. Caramitru-Mălăele, câte-n lună și-n stele, una dintre cele mai aplaudate producții teatrale din ultimele stagiuni, care reunește doi mari actori şi doi prieteni foarte buni, Horațiu Mălăele și Ion Caramitru, va fi jucat pe scena Teatrului Național, în 24 aprilie, de la ora19. Cei doi se vor duela, vor recita versuri, își vor oferi unul altuia răspunsuri pe măsură, totul pe muzica violoncelistului Adrian Naidin, care a acceptat invitația de a da ritm acestui spectacol neconvențional de... The post Caramitru și Mălăele vor vorbi „câte-n lună și-n stele”, pe scena Naţionalului timişorean first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
