Sătenii din Frânceşti, despăgubiţi după un fulger

Zeci de familii din satul Frâncești, comuna Peștișani, au rămas fără aparatură electrică și electronică după ce un fulger a lovit transformatorul din localitate. Sătenii au rămas ore în șir în întuneric în noapte de luni după care au sunat la furnizo...


Citește articolul complet pe Pandurul

Alte știri din Pandurul