Municipiul Târgu Jiu se va înfrăţi cu un oraş din Germania

O delegaţie a primăriei Târgu Jiu, în frunte cu primarul Florin Cârciumaru, va merge în perioada 19-22 iunie în Franţa, la Forbach, oraş cu care municipiul este înfrăţit din anul 2013. Tot atunci vor începe discuţiile pentru crearea unei legături cu...


Citește articolul complet pe Pandurul

Alte știri din Pandurul