Deputat Alexandru Andrei: O moțiune ca cea depusă de AUR împotriva ministrului Mediului, ar trebui să fie un exercițiu de responsabilitate democratică…Siguranța energetică a României trebuie să fie prioritară și nu poate fi negociată!

„Am votat astăzi împotriva moțiunii de cenzură la adresa ministrului Mediului, Diana Buzoianu, convins fiind că moțiunea AUR este doar un joc politic, de care mă delimitez total. Teoretic, o moțiune simplă, ca cea depusă de AUR împotriva ministrului Mediului, ar trebui să fie un exercițiu de responsabilitate democratică. Analizând, însă, documentul, reiese că este […] Articolul Deputat Alexandru Andrei: O moțiune ca cea depusă de AUR împotriva ministrului Mediului, ar trebui să fie un exercițiu de responsabilitate democratică…Siguranța energetică a României trebuie să fie prioritară și nu poate fi negociată! apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.


Citește articolul complet pe Jurnalul Giurgiuvean

Alte știri din Jurnalul Giurgiuvean