Un ofițer de la Unitatea de Vânători de Munte Predeal s-a sinucis cu arma din dotare (Eveniment)

Un ofițer de la Unitatea de Vânători de Munte Predeal s-a sinucis cu arma din dotare. Totul s-a întâmplat în urmă cu două zile, în jurul prânzului.   Ofițerul se afla la serviciu, s-a dus la locul special amenajat pentru fumat,  și-a scos pistolul Carpați din dotare și și-a tras un glonț în barbă. Bărbatul a murit pe loc.   Alţi trei militari au auzit focul de armă, s-au repezit spre locul amenajat pentru fumat şi l-au găsit pe ofițer. Au solicitat ambulanţa, însă cadrele medicale...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau