Românii vor putea cere bani de la stat pentru schimbarea sistemului de încălzire a casei (Social)

Ministerul Mediului Apelor şi Pădurilor a lansat, miercuri, Programul Casa Verde Clasic, prin care populaţia şi persoanele juridice pot beneficia de finanţare de la stat pentru instalarea, înlocuirea sau completarea sistemelor de încălzire clasice cu cele care folosesc energie verde, regenerabilă. Dosarele de finanţare vor putea fi depuse în perioada 10 - 24 octombrie 2016.   ”Unul dintre principalele sectoare pe care se bazează economia verde, prioritate stabilită pentru mandatul din acest an, sunt energiile regenerabile. De aceea, am...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau