O terasă din nordul staţiunii Mamaia a fost închisă de comisarii ANPC din cadrul Comandamentului Litoral, coordonat de Sorin Susanu, şeful Comisariatului Regional pentru Protecţia Consumatorilor Braşov. Inspectorii au verificat unitatea, în urma primirii unor sesizări din partea turiştilor. Aceştia au reclamat faptul ca s-au simtit rău după ce au mâncat la acea terasă. Comisarii au descoperit că o serie de alimente erau depozitate necorespunzător, fără elemente de identificare. De asemenea, modul de păstrare a...
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/08/17 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/17 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/17 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/17 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/17 00:00
