Numărul salariaților brașoveni a crescut cu 5.000, în iulie, față de anul trecut (Economic)

Numărul salariaților din județul Brașov a crescut cu 5.000 în luna iulie 2016, față de aceeași perioadă a anului trecut.   Potrivit Direcției Județene de Statistică, numărul angajaților de acum este cel mai mare de după criză.    Cu toate acestea, judeţul Braşov se află pe locul cinci la nivel național, ca număr total de salariaţi, după judeţele Timiş, Cluj, Constanţa şi Prahova.   Câştigul salarial mediu nominal brut a fost, în luna iulie 2016, la nivelul judeţului Braşov, de 2.698...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau