Ciobanii ameninţă că vor organiza un nou protest (Eveniment)

Ciobanii ameninţă că vor organiza un nou protest în Capitală, dar de această dată mai numeros decât cel din decembrie 2015, dacă Guvernul nu modifică urgent Legea vânătorii şi protecţiei fondului cinegetic, spun reprezentanţii Federaţia Oierilor de Munte.   Oierii se plâng de creşterea numărului atacurilor animalelor sălbatice, care nu numai că omoară animale domestice, dar pun într-un real pericol zeci de vieţi omeneşti. Ciobanii cer Guvernului, printre altele, simplificarea procedurii de despăgubire în cazul...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau