Aproape 1.500 de brașoveni au fost diagnosticați cu boli de sezon, în doar o săptămână (Sanatate)

Aproape 1.500 de brașoveni au fost diagnosticați cu boli de sezon, în prima săptămână din noiembrie. În această perioadă, s-au înregistrat, în județul Brașov, peste o mie de cazuri de infecții acute ale căilor respiratorii superioare. Și de această dată, cei mai afectați au fost copiii de până la 14 ani, iar 13 dintre aceștia au fost atât de bolnavi încât au necesitat internarea în spital. Tot săptămâna trecută, au fost semnalate la Brașov și peste 300 de cazuri de pneumonie, 70 dintre persoanele care au...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau