Să dăm drumul hoților din pușcării?! – Șmecherii care ar scăpa de fapt prin grațiere

Peste 700 de deţinuţi din opt închisori din ţară au intrat în greva foamei, în urma unui val de proteste care a cuprins sistemul penitenciar din România. Deţinuţii, care au provocat declanşarea stării de alertă, au fost filmaţi inclusiv escaladând acoperişul închisorii. Administraţia Naţională a Penitenciarelor afirmă că protestele sunt cauzate de condiţiile din închisori.


Citește articolul complet pe Botosaneanul

Alte știri din Botosaneanul