Peste 700 de deţinuţi din opt închisori din ţară au intrat în greva foamei, în urma unui val de proteste care a cuprins sistemul penitenciar din România. Deţinuţii, care au provocat declanşarea stării de alertă, au fost filmaţi inclusiv escaladând acoperişul închisorii. Administraţia Naţională a Penitenciarelor afirmă că protestele sunt cauzate de condiţiile din închisori.
Să dăm drumul hoților din pușcării?! – Șmecherii care ar scăpa de fapt prin grațiere
- de Botosaneanul
- 2016/07/16 00:00
Alte știri din Botosaneanul
- de Botosaneanul
- 2016/07/15 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/15 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/15 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/15 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/15 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/15 00:00
