Asociaţia ECOTIC şi societatea de salubrizare a oraşului au demarat miercuri o nouă campanie de colectare a echipamentelor electrice şi electronice uzate. Acţiunea se va desfăşura până pe 3 iulie şi presupune inclusiv deplasarea unei maşini a SC Urban Serv SA la domiciliu.
