Sindicaliştii din administraţia publică locală anunţă că marţi vor face grevă pe parcursul întregii zile după ce negocierile cu Ministerul Muncii privind creşterea salariilor au eşuat. La acțiunea de protest vor adera și salariații din mai multe unități botoșănene, inclusiv cei de la Primăria Botoșani, chiar dacă în respectiva zi este programată o ședință de Consiliu Local.
Grevă la Primăria Botoșani în ziua în care consilierii sunt chemați la muncă
- de Botosaneanul
- 2016/07/10 00:00
Alte știri din Botosaneanul
- de Botosaneanul
- 2016/07/09 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/09 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/09 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/09 00:00
