Federovici, prima ieşire ca preşedinte al PSD Botoşani – CE spune despre Portariuc

Senatorul Doina Federovici a fost desemnată joi, în cadrul Comitetului Executiv Național al PSD, să preia funcția de președinte interimar al Organizației PSD Botoșani după ce Ovidiu Portariuc și-a depus demisia ca urmare a pierderii alegerilor pentru Primăria Municipiului Botoșani, se arată într-un comunicat de presă trimis de cabinetul parlamentar al liderei social-democrate.


Citește articolul complet pe Botosaneanul

Alte știri din Botosaneanul