Le vine mintea la cap… în penitenciar! Peste 40 de deținuți, pe „băncile școlii”

Anul școlar a început și pentru deținuții Penitenciarului Bistrița. Peste 40 de persoane private de libertate au decis să învețe carte. Aceștia sunt ”elevi” ai claselor I- VIII. În timp ce sunt închiși în penitenciar, unii deținuți decid serios să își schimbe viața. Astfel că profită de orice oportunitate care li se acordă. Acest lucru […] The post Le vine mintea la cap… în penitenciar! Peste 40 de deținuți, pe „băncile școlii” appeared first on Bistriteanul - Afla primul.


Citește articolul complet pe Bistriteanul

Alte știri din Bistriteanul