Un nou-născut grăbit să vină pe lume, naștere în ambulanță

O intervenție de rutină s-a transformat,  într-o misiune cu totul specială pentru un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Dâmbovița. O gravidă din satul Telești, comuna Ludești, a intrat în travaliu și a solicitat ajutor prin 112. Ambulanța a ajuns prompt la domiciliu, iar femeia a fost preluată de echipajul format din asistenta medicală Denisa Zmărăndescu și ambulanțierul […] Articolul Un nou-născut grăbit să vină pe lume, naștere în ambulanță a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita