Școala Gimnazială „Grigore Alexandrescu” va fi redeschisă odată cu noul an școlar

Primarul municipiului Târgoviște, Daniel Cristian Stan, a anunțat că, până la sfârșitul verii, vor fi finalizate lucrările de renovare energetică de la Școala Nr. 9 „Grigore Alexandrescu” din Micro XI. Proiectul, în valoare de aproape 13 milioane de lei,  schimbă în totalitate unitatea de învățământ, care va arăta că una nou-nouță. Lucrările au fost începute […] Articolul Școala Gimnazială „Grigore Alexandrescu” va fi redeschisă odată cu noul an școlar a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita