Polițiștii au depistat o autoutilitară care transporta 540 kg de deșeuri feroase fără documente legale

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Moreni au oprit pentru control, pe raza comunei Vișinești, o autoutilitară condusă de un bărbat în vârstă de 47 de ani, din comuna Moroeni. În urma verificărilor, s-a constatat că autoutilitara transporta 540 de kilograme de deșeuri feroase, fără a avea formularul de încărcare-descărcare prevăzut de lege. Ca urmare a […] Articolul Polițiștii au depistat o autoutilitară care transporta 540 kg de deșeuri feroase fără documente legale a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita