Peștera Ialomiței a sărbătorit  10 ani de la redeschidere, după modernizări realizate de Consiliul Județean Dâmbovița

Peștera Ialomiței, una dintre cele mai spectaculoase și vizitate atracții turistice din Munții Bucegi, a împlinit recent 10 ani de la redeschiderea sa, după lucrări de modernizare finanțate prin fonduri europene și coordonate de Consiliul Județean Dâmbovița. Președintele Consiliului Județean, Corneliu Ștefan, a evidențiat importanța acestei realizări: „Peștera Ialomiței a devenit un simbol al județului […] Articolul Peștera Ialomiței a sărbătorit  10 ani de la redeschidere, după modernizări realizate de Consiliul Județean Dâmbovița a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita